Тараканівський форт


Містичну назву форт отримав від села Тараканів, поблизу якого, власне, й розташований. Це неймовірне місце дивує не тільки легендами, але і своїм розмахом. Чого вартий лише тунель, розташований під зовнішніми стінами, завдовжки близько 100 метрів. Сьогодні ми можемо побачити лише руїни, які залишилися від колись величної фортеці.
Фортецю збудували ще в XIX столітті для захисту західних кордонів Російської імперії. Під час Першої світової війни росіяни вирішили, що форт їм не дуже потрібен – вони здали фортецю полякам майже без бою. Та згодом змінили свою думку. В результаті форт, зруйнований власною ж артилерією, був відбитий.

Бойове хрещення форт прийняв в роки I Світової війни під час запеклого артилерійського штурму російської армією. На той момент об’єкт вже був захоплений та знаходився під контролем австрійців. Саме тоді форт отримав найзначніші руйнування.
Контури Тараканівського форту нагадують ромб. У систему оборони входили глибокий рів і земляні вали, укріплені опорною стіною з фігурною кладкою. Із зовнішнім світом цитадель з’єднувалася двома мостами та підземними тунелями. По периметру фортеці розташовувались неймовірної краси споруди – 105 двоярусних каземати з орнаментованим фризом та пілястрами. Каземати призначались для проживання нижчого особового складу гарнізону, господарських і військових потреб. В період військових дій каземати могли вмістити до 800 осіб.
Тараканівський форт, Дубенський форт, Нова Дубенська фортеця – найпоширеніші назви фортифікаційної споруди, яка розташована за три кілометри від Дубно і за півтора від села Тараканів. Офіційно закритий об’єкт перебуває у аварійному стані.

В тараканівський форт варто взяти екскурсовода з місцевих працівників Дубенського замку. Без гіда ви просто бродитимете й вражатимесь масивній споруді, без знання історичних фактів. Є небезпечні місця, з ризиком десь в темному тунелі впасти в колодязь...

p.s. Справжне автономне містечко з будинками вулицями та установами для перебуання та обслуговування солдат.

Следующий
Next Post »
0 Komentar


music style

YouTube musicvideofilin